• 1 z 2
 

Lopuchový výluh 215 ml

 

Bylinný prostředek pro zlepšení kvality vlasů a pokožky ve vlasech.

Vtírejte do pokožky hlavy.

Složení: Aqua, Alcohol denat, Arctium Lappa Root Extrakt, Tropaeolum Majus Stem Extract, Urtica Dioica Leaf Extract, Urtica Dioica Root Extract, Citrus Paradisi Seed Extract, Scrophularia Nodosa Stem Extract, Verbena Officinalis Stem Extract.

Použití: Do pokožky hlavy vtírat po umytí hlavy ve větším množství, nechat 15 minut působit a opláchnout nebo neoplachovat a vlasy upravit obvyklým způsobem. Lze vtírat i do suché pokožky hlavy v menším množství během dne dle potřeby.

Dostupnost Ihned (2 ks)
296 Kč
   
Značka Mgr. Jarmila Podhorná - Naděje
Kategorie Tinktury a kapky
 

Zajímavosti o lopuchu

Lopuch je rostlina rumišť dosahující výšky asi 1,5 m. Využívá se z něj hlavně kořen a to různými způsoby. Rozšířené je použití v podobě nálevu a odvaru, nejúčinnější formou je však lihová tinktura, kterou je vhodné kombinovat s pýrem a pampeliškou. Pro vnější použití je vhodné použít výluh nebo olej. Kořen obsahuje polysacharid inulín, dále polyacetylenové složky se silným fytoncidním a fungicidním působením, sliz, třísloviny, minerály a další látky.

Lopuch stimuluje přirozené obranné mechanismy a posiluje odolnost organismu. Podporuje čištění krve, pomáhá udržovat zdravou kůži. Usnadňuje trávení, zvláště tuků, pomáhá udržovat normální funkční stav a pohyblivost kloubů.

 

Výroba výluhu

Tento speciální výluh z kořene lopuchu vyrábíme v naší malé rodinné firmě Naděje Byliny v Brodku u Konice. Stejně jako ostatní bylinné a rostlinné produkty, které si můžete koupit pod naší značkou. Při výrobě klademe důraz na kvalitu a maximální využití blahodárných účinků rostlinných částí na lidský organismus. Všechny tinktury a výluhy jsou z rostlin, které rostou na našich vlastních zahradách. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: